Spuszczanie na telefonie komórkowym: Więc idź dzisiaj testy płodności

Inteligentny telefon może zrobić. W przyszłości, nawet zmierzyć jakość spermy przez mężczyzn. Amerykańscy naukowcy opracowali test, który można łatwo wykonać przez ist.Jedes app szóstej pary w Niemczech ma niepłodności. Mężczyźni tak samo prawdopodobne, jak kobiety na spotkanie sterylności go. Jest to około dwanaście procent mężczyzn na całym świecie, którzy mają problemy z płodnością. Teraz przeszkoda, aby testowany własną jakość spermy będzie niższa. Mężczyźni nie będą już uzależnione od stresujących i często kłopotliwych wizyt w szpitalu teraz, mogą zamiast oceniać jakość ich nasienia w tani i prosty sposób: amerykańscy naukowcy opracowali system spermy wyboru dla użytku prywatnego. Według pomysłu w czasopiśmie „Science Translational Medicine” kontrola powinna obsługiwać jako test ciążowy podobnie prosty. Do tej pory system istnieje tylko jako prototyp, zgodę do władz amerykańskich, ale jest planowana.

Płodność Test telefonu

W celu zmierzenia jakości spermy z inteligentnego telefonu, telefon komórkowy jest podłączony do akcesoriów optycznych. nie przygotowana próbka spermy może być teraz ładowane w sposób wzajemnie klipu i wepchnięta do akcesoriów. Teraz aparat smartphone analizowano stężenie plemników i ruchliwość - w czasie krótszym niż pięć sekund. Aplikacja pomaga użytkownikowi aplikacji. Oczekuje się, że koszty materiałowe są wyniesie, według naukowców nie więcej niż cztery euro.

Sperma test z smartphone

Zatem fuktioniert Test płodności ze smartfonu

© picture alliance / M. K. Kanakasabapathy / Science Translational Medicine / dpa

Zespół kierowany przez głównego badacza Hadi Shafiee z Harvard Medical School przetestował system w 350 próbkach spermy i dokładność wyników w porównaniu z konwencjonalnymi testami płodności. Tutaj, system spermy wyboru dla użytku domowego osiągnąć dokładności większej niż 98 procent w przypadku próbek o stężeniu mniejszym niż 15 milionów plemników na milimetr i / lub procent ruchliwych plemników jest mniejsza niż 40 procent. Tak więc, system pozwala na wiarygodną ocenę jakości spermy w oparciu o kryteria jakościowe Światowej Organizacji Zdrowia.
możliwe do kontroli pacjentów wazektomii

Innym zastosowaniem systemu zobaczyć naukowców w obserwacji pacjentów wazektomii. Dlatego w celu sprawdzenia powodzenia sterylizacją, pacjenci muszą sprawdzać regularnie przez kilka tygodni, czy ich nasienie pozostaje w dużej mierze wolne od plemników. Tacy pacjenci muszą regularnie do lekarza. System do domu byłaby wielka ulga dla tych pacjentów. 

Bez opieki medycznej nie chodzi o

Na pierwszej orientacji taki system jest z pewnością przydatne, ale nie stanowią substytutu laboratoryjnym diagnozy przez specjalistę. Ponieważ w dochodzeniu, na przykład, nie tylko liczby i ruchliwości plemników zaznaczone, ale również inne parametry, takie jak kształt. Wykwalifikowany ekspert patrz również, czy inne komórki znajdują się w próbce, która może dostarczyć dowodu niewydolności jąder lub innych chorób. Nawet osobisty stosunek do lekarza, który pomoże mężczyzn do czynienia z takim skutkiem jest ważna i nie może być zastąpiony przez autotestu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =