Vyvrcholenie na svojom mobilnom telefóne: Tak choď testy plodnosti dnes

Chytrý telefón môže robiť. V budúcnosti dokonca merať kvalitu spermií u mužov. Americkí vedci vyvinuli test, ktorý možno ľahko vykonať pomocou aplikácie ist.Jedes šiesty pár v Nemecku má neplodnosť. Muži rovnako pravdepodobné, ako ženy, aby spĺňali sterilitu ju. Jedná sa o dvanásť percent mužov na celom svete, ktorí majú problémy s plodnosťou. Teraz je prekážkou sa nechať vyšetriť jeho kvalita spermií bude nižšia. Muži už nebude závislá na stresujúce a často trápne návštevy do nemocnice, môžu byť namiesto toho posudzoval kvalitu spermií na lacnú a jednoduchú cestou: Americkí vedci vyvinuli spermií kontrolný systém na súkromné ​​účely sa. Podľa myšlienku v odbornom časopise "Science Translational Medicine" kontrola mala byť zaobchádzať ako tehotenský test rovnako jednoduché. Zatiaľ je systém existuje iba ako prototyp, schválenie americkým úradom, ale je plánované.

Fertility Test telefónu

Aby bolo možné merať kvalitu spermií s chytrý telefón, mobilný telefón je pripojený k optickému príslušenstva. jeden upravený vzorka spermií je teraz možné naložiť tak jednej klipu a zatlačené do príslušenstva. Teraz je fotoaparát smartphone analyzoval koncentráciu a pohyblivosť spermií - za menej ako päť sekúnd. Aplikácia pomáha užívateľovi na použitie. Materiálové náklady by mali dosiahnuť sumy, podľa výskumníkov na viac ako štyri eurá.

Spermie test s smartphone

To znamená, že skúška plodnosti fuktioniert s telefónom

© picture alliance / M. K. Kanakasabapathy / Science Translačný medicína / dpa

Tím vedený riešiteľ Hady opísal Shafiei z Harvard Medical School testovala systém vo 350 vzorkách spermií a presnosť výsledkov v porovnaní s konvenčnými testami plodnosti. Tu je spermie kontrola systém pre použitie v domácnosti dosiahnuť presnosť viac ako 98 percent pre vzorky s koncentráciou nižšou ako 15 miliónov spermií na milimeter a / alebo percento pohyblivých spermií je menšia ako 40 percent. To znamená, že systém umožňuje spoľahlivé hodnotenie kvality spermií na základe kvalitatívnych kritérií Svetovej zdravotníckej organizácie.
možnosť kontroly vasektómia pacientov

Ďalšie použitie pre systém pozri výskumníkmi v nadväznosti na vasektómia pacientov. Vzhľadom k tomu, aby overil, či úspech sterilizácia, pacienti musia pravidelne kontrolovať po dobu niekoľkých týždňov, či ich spermie zostáva do značnej miery bez spermií. Títo pacienti potrebujú vidieť pravidelne lekára. Systém pre domácnosti by bola veľká úľava pre týchto pacientov. 

Bez lekárskej starostlivosti nie je o tom,

Pre prvé orientáciu takýto systém je určite užitočné, ale nepredstavuje náhradu za laboratórnu diagnostiku odborníkom. Pretože pri vyšetrovaní, napríklad, nielen počet spermií a pohyblivosť kontrolovať, ale aj ďalšie parametre, ako je tvar. Školený skúšajúci tiež zistiť, či iné bunky, sa nachádza vo vzorke, ktorý môže poskytnúť dôkaz o zlyhaní semenníkov alebo iných ochorení. Dokonca aj osobný vzťah k lekárovi, ktorý pomáha mužom vyrovnať s výsledkom je dôležitá a nemôže byť nahradený self-test.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 + = 34